Choď na obsah Choď na menu
 


Ako je to vlastne možné?

29. 3. 2014

Kasamatsu Yukio vždy pristupoval zodpovedne k plneniu si úloh, či už v škole, v práci alebo ako kapitán basketbalového mužstva. Vždy rešpektoval svojich senpaiov a ctil si starších. Vždy v preplnenej hromadnej doprave púšťal sadnúť dôchodcov na svoje miesto. Vždy nosil zo školy tie najlepšie známky a snažil sa zo všetkých síl, aby jeho rodičia boli naňho hrdí. Vždy a všade. Kasamatsu Yukio bol vždy vzorový žiak, syn i občan.

Keby sa mal teraz vrátiť v čase a povedal by svojmu hrdému a striktnému ja, akým spôsobom a hlavne s akou osobou žije, pravdupovediac kopla by ho jeho mladšia verzia do hlavy tak silno, že by mu v nemocnici priznali aj otras mozgu a na polícií pokus o vraždu... popravde aj teraz má to nutkanie sám seba skopať. Aj keď... nie je to fyzicky možné. Nie, že by sa o to niekedy pokúšal.

Dôvod tohto spontánneho seba-ublíženia priplichtil na strednú školu počas jeho posledného štúdia na Kajio. Jeden z neustále omielajúcich „zázrakov“. Zázrakom bolo jedine to, že toho Kena nechal hrať v tíme, popravde kvality na to mal viac než ukážkové. Ale jeho prístup k škole, tímu či k rešpektovaniu senpaiov bol náramne odlišný od Kasamatsuovho, že sa doteraz čuduje ako s ním mohol (a vlastne stále môže) vydržať.

Ono sa totiž ten ukričaný blonďák vie dostať pod kožu, to zistil už pred šiestimi rokmi a kupodivu si pod tou kožou stále trčí. A ešte aby mu málo nebolo z toho štyri roky s danou kreatúrou okupujú jeden byt. A z toho tie štyri roky je medzi nimi väčší vzťah než senpai a kouhai. Presne tak, už štyri roky má vzťah... ale prečo práve s niekým ako je on?

Kise Ryota jeden z už spomínaných zázrakov, známy pre svoju schopnosť kopírovať všetko to, čo vidí a svojou záľubou v karaoke, je muž o ktorom sníva každá žena. Kise je vysoký krásny vyšportovaný a má tú, pre dievčatá roztomilú, záľubu v pridávaní chi na konci mena ľudí, ktorých rešpektuje. Samozrejme, že je aj model a naozaj ho s tou žiarivou hrivou ťažko prehliadnuť v dave. V dievčenských magazínoch už niekoľko rokov po sebe skončil na prvom mieste v rebríčkoch: Ideálne rande, S kým by si chcela chodiť, bla bla bla ...dvakrát skončil dokonca aj na prvom mieste v rebríčku: Najsexy športovci roka. ... Presne tak, ako keby ten narcis potreboval ešte viac polienok do obrovskej vatry svojho ega.

Tí ktorí nepoznajú Yukia a obdivujú Kiseho by isto hovorili, že s ním je len skrz slávu a peniaze. Alebo, že je Kise príliš pekný na to aby chodil s niekým tak strašne obyčajným ako je on. Ruku na srdce, sám by si to myslel, keby nebol jedným z aktérov. Ale našťastie ich vzťah je bezpečne ututlaný a vedia o ňom len tí najbližší. Veď fanynky by možno ani neprežili fakt, že ich miláčik je zadaný a ešte k tomu gay. A tak, keď sa Kiseho pýtajú, kde je jeho nežná polovička, s úsmevom odpovie, že na tú pravú len čaká. Z čoho samozrejme dievčatá šalejú a vlastné izbičky si polepia ešte väčším množstvom nadrozmerných plagátov s Kiseho podobizňou. Nikoho netrápi, že Kasamatsu bol do tohto vzťahu viac – menej donútený, ono keď Kise niečo naozaj chce, je strašne neústupný. Ale ktorá z fanklubu Vezmi si ma Kise by mu to uverila? Isto by to prišili jemu a k tomu dáke nechutné vydieranie, aby s ním ten krásavec, čo i len slovka prehodil. Tse fanynky.

Keď už sú spomenuté tie fanynky, Moriyama sa ho na výške často pýtal, že či nežiarli na ten rozžhavený dav ochotných dievčat čo prenasledujú Kiseho. Keď sa to opýtal prvýkrát, pozeral naňho s prekvapeným výrazom, pretože áno, žiarlivosť ho vôbec nenapadla. Keď sa nad tým doma zamýšľal hlbšie, po tom čo Moriyamu odbil dákym plytkým slovom ale o to hlbšou ranou v hlave, prišiel na to, že fanynky mu nerobia problém. Naozaj! Za prvé bol by naozaj hlúpy a isto by sa zbláznil, keby žiarli na tie davy dievčat a za druhé Kiseho dievčatá nikdy nebrali, teda to mu tvrdil on sám. Keby má na niekoho žiarliť bol by to on.

Eso arogantných zázrakov de fakto najarogantnejší z nich, sám veľký Aomine Daiki. Ani nie, že by sa cítil ním nejak ohrozený, ale spôsob akým Kise často hovoril o úžasnosti a neprekonaných výzvach, vzoroch a podobných veciach, nenechalo by to nikoho chladným. Keď po rokoch stále videl na Kiseho tvári ten oddaný výraz verného psa pri stretnutí s Aominem, uvedomil si, že naozaj má toho ukričanca rád a nie, nebude sa deliť oňho s nikým. Keď to povedal Kisemu, nevedel či nespravil najhoršiu chybu v svojom živote, lebo následne po tom priznaní z neho Kise takmer vyžmýkal dušu a on sa na druhý deň nevedel ani postaviť z postele. Ale za to nikdy nevidel Kiseho šťastnejšieho... ono totiž Yukio nie je veľký fanúšik neustáleho prejavovania si náklonnosti. Pocit ohrozenia sa vytratil po tom, čo mu Kise pri umývaní zubov na druhý deň ráno povedal, že Aomine je po uši zaláskovaný s iným basketbalistickým a skákajúcim esom. A nebol by to Kise, keby im o týždeň na to nevybavil rande pre štyroch. Toho, čo bol svedkom ako sa Aomine choval sťa rozmaznaný fagan bol vďačný za umrnčaného Kiseho a potajme začal obdivovať Kagamiho ako sa dokáže popasovať s neustále o pozornosť sa pýtajúcim Aominem. (Pretože keď sa Kagami pozeral na 5 sekúnd niekam inam, Aomine po ňom začal hádzať servítky alebo mu kradnúť jedlo z taniera, na čo sa horkorvný Kagami začal rozčulovať a Aomine mal jeho plnú pozornosť...opäť.)

Takže žiarlivosť z neho opadla od spomínaného rána s ťažko miznúcimi modrinami na bokoch. A po spomínanej večeri by bol preňho väčšou hrozbou v tomto smere Kagami, ale to by sa ten musel najprv rozhliadnuť po okolí, čo mu samozrejme Aomine nedovolí.

Takže o ich utajovanom vzťahu vie Moriyama, Kobori, už spomínané baka duo a rodina. Yukio sa sprvu bál ako ho príjme Kiseho rodina, ale po prvej návšteve videl, kde pramení tá Kiseho panovačnosť a rozmaznanosť. Najmladší z rodiny obskakovaný staršími sestrami, jeho matka fotografka a otec módny návrhár. Vskutku benevolentná rodina Kasamatsua prijala s otvorenou náručou, úsmevom na perách a so slovmi: „Náš Ryouta je v tvojich rukách!“ Ďakujem veľmi pekne...

Yukiov otec zomrel, keď mal chlapec 14 rokov. A jeho matka si praje len aby boli jej deti šťastné. A keď sme už pri tom, jeho matka má oveľa radšej uštebotaného priateľa jej mladšieho syna než večne ofučanú manželku staršieho. Netreba pripomínať, že pri predstavení si vypýtala od Kiseho autogram, ako jeho stála obdivovateľka a okrem iného je jeho sparing partnerom pri každomesačnom obliehaní kozmetického salóna.

Takže v smere odmietania, zahanbenia a vydedenia sa naozaj nemusia báť, i keď jeho brat ťažšie prijímal skutočnosť, že je jeho malý braček ľudovo povedané teplý, ale Kise si ho tým svojím prekliatym kúzlom dokázal omotať okolo prsta a sľúbil mu najnovšie vydanie plavkového magazínu nejakej populárnej modelky. 

Pretože Kise, áno pretože Kise je model a má koneksie. A pretože Kise je model musí sa o seba starať. Preto si Kise už od dvadsiatich natiera tvár krémom proti vráskam, preto chodí Kise od pätnástich každý mesiac kozmetičke (posledné tri roky s jeho matkou), preto Kise chodí každé dva týždne aj manikérke a pedikérke a preto Kise používa viac prípravkov na vlasy než majú v bežnom kaderníctve. Pre človeka z obyčajnej rodiny, kde si rozhodne nepotrpeli na dokonalý vzhľad svojej pleti (najmä mužská časť Kasamtu famílie), ale skôr na prácu a česť bolo ťažké prísť do sveta Dukanovej alebo Etkinsonovej diéty či delenej stravy.

Preto sa Yukio každé ráno, keď sa zobudí a v posteli zbadá ležať Kiseho s najnovšou nočnou uhorkovo-regeneračnou maskou na tvári, pýta sa: Kde sa stala chyba? a najmä Prečo? a Ako?

Chyba sa stala, keď si pripustil Kiseho k telu, lebo ten chlap je horší než kliešť, toho sa dá aspoň zbaviť, jeho nie.

Prečo, si už dávno priznal aspoň pred sebou i keď Kisemu to často nehovorí, ale áno je to ono ospevované slovo na L (v čom ho utvrdila aj jeho malá žiarlivostná scénka).

A ako? Kebyže má prirovnať Kiseho k zvieraťu bol by to chameleón alebo líška. Áno, malá bezočivá prefíkaná líška. A ešte treba pripomenúť veľmi manipulátorská líška.

Veď čo je na ich vzťahu a na všetkom tom najponižujúcejšie? Nie to že je gay, jeho otec kým žil, ho učil byť hrdý na to čím je. A to že ho ženy nepriťahujú zistil, keď si na základke chalani prezerali ukradnuté porno a ním to ani nehlo, utvrdenie prišlo s jeho prvým bozkom a zistením, že väčšie vzrušenie cítil v šatni, keď špehoval pekného spolužiaka, než s červenajúcim sa dievčaťom. Takže nie, toto rozhodne nie je ponižujúce, je gay a nehanbí sa za to, i keď to nevytrubuje do sveta, pretože naozaj netúži po tých opovrhujúcich pohľadoch.

Ponižujúce by ani nebolo to, že je on ten „dole“, pretože to mu aj tak viac vyhovuje. I keď jeho priatelia ho majú zafixovaného ako dominantného jedinca a isto by boli prekvapení, keby vidia, čo všetko tomu debilovi dovolí... Pretože to je ono... tá zahanbujúca časť. Kise sa môže väčšiu časť dňa chovať ako rozmarná žena, so všetkým tým počítaním kalórií a odličovacími vodami, pleťovými krémami a maskami, ale v noci ...

Prvý rok si strašne nevedel zvyknúť na sex s Kisem, popravde ani teraz si na to nevie zvyknúť, ale už aspoň neleží po akte s vypúlenými očami a nerozmýšľa, ako je možné, že mu toto všetko dovolil, zatiaľ čo si Kise hmkajúc dáva nočný krém na tvár. Pretože áno, muž, ktorý si vedľa neho zrovna ľahol s antipórovým pásikom na nose z neho pred chvíľkou takmer vymrdal mozog. Keď si to v hlave prehrával, čo sa vlastne stalo, dúfal, že posteľ ho zožerie zaživa (i keď sa to čiastočne podarilo Kisemu). Všetky tie veci, čo mu hovoril, och bože v živote si nemyslel, že on je ten typ, čo prosíka o hlbšie, viac, viac, áno... silnejšie ... hmmm... A čo mu ten debil medzi tým hovoril...! Kise je naozaj jedno veľké perverzné prasa!

A tak si aj dnešný večer leží v posteli a čaká kým si Kise nanesie jednu zo svojich masiek. Už sa prestal čudovať ako je možné, že mu zase dovolil, to čo mu dovolil.

Prišiel totiž an to, že Kise je múdry chlap, napriek svojim katastrofickým výsledkom v škole. A spomínal, že je prefíkaný? Ak áno, treba to spmenúť viackrát. Pretože to slovo vystihuje tú bezočivú líšku najlepšie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.