Choď na obsah Choď na menu
 


Kozume Rozhodne Nie Sliedič Kenma

2. 10. 2016

O Kenmovi (pretože kašľať na tradície, volajte ma krstným menom, prosím) je všeobecne známe, že je introvert so sklonom prílišného premýšľania a bez svojho PSP-čka nevykročí z postele. Takže v skratke, má rad ticho a svoj pokoj. Čo sa mu pri Tanakovi ako spolubývajúcom na izbe nikdy, naozaj nikdy  nepodarí. Kto tento rok rozdeľoval izby? Čím tých ľudí tak neskutočne rozhneval?

Ale poďme k veci, pretože je jeho izba zvyčajne neobývateľná, keď v nej je jeho nie tichý a emóciami nabitý spolubývajúci. Zo začiatku to riešil slúchadlami a svojím PSP. Lenže keď sa do ich izby ešte nasáčkujú Taketora a Nishinoya v zúfalej snahe spriadať plány o balení dievčat, je to na nevydržanie a po tom, ako sa ho Nishinoya raz do tejto debaty snažil zapojiť si povedal: nikdy viac. Preto, vždy keď Ryuu príde z tréningu sa tesne predtým zdekuje do knižnice. Áno, áno vo všeobecnosti platí, že knižnica je vyhradená na štúdium, a ak robíte niečo iné alebo ste neprimerane hlučný, tak vás odtiaľ nielen pohľadmi a ššššš-kaním vyháňajú. Ha! V tom prípade, treba len poznať správne zašité uličky s neskutočne nepohodlnými kreslami, ale je tu aspoň pokoj a vytúžené ticho! Yisss.

Dokonca mu tento rok pribudli v jeho zemi zasľúbenej aj noví komplici. Ako ruku na srdce, keď prvý krát počul že sa tam niekto zakráda, skoro sa schoval pod sedačku, pretože by to bolo menej otravnejšie a náročnejšie ako komunikovať. Ale čo ak to je dáky pár, ktorý si chce dokazovať svoju nehynúcu lásku práve v zašitej časti univerzitnej knižnici? Bleh.

Našťastie preňho prišiel chudý a vysoký prvák alias Kunimi Akira, ktorý si tam chodil len pospať. Poprípade si vytiahol knižku, ale to sa dialo len vtedy keď bol cez víkend doma a najmä po hádke s matkou. Ako vie Kenma odhadnúť kedy sa mĺkvy chlapec háda s matkou? (Nie že by špehoval každý Kunimiho pohyb, nie, nie. Kenma má radšej slová ako všímanie si, staranie sa, predsa len stalker znie stokrát horšie!) Pretože vždy donesie koláče z domu, treba dodať, že pani Kunimi má pravdepodobne zlý vzťah so synom ale koláče vo forme ospravedlnenia teda robiť vie! (Od posledného váženia tímu dokonca pribral 3 kilá, na veľké Kuroove potešenie síce na úkor vzťahu matky so synom, ale pre Kuroa to bolo malé víťazstvo.) A ako tie koláče položí v krabičke na zem pred seba, len zamulme, „matka posiela“ a ani sa ich nedotkne.

Okrem toho mu vždy v koláčový pondelok ustavične vibruje telefón, a to je jediný deň, keď ho m v tichom režime. Haleluja Kunimi! Pretože nech bol fajn spoločník, jeho mobil ním nebol. Zvonenia mal tak neskutočne nahlas, že by to prebudilo aj mŕtvolu, čo Kunimi vždy pri tých jeho kómatických šlofíkoch potreboval. (Kenma sa stále čuduje, či toto miesto v knižnici je nejak odzvučnené, alebo sem nik nechodí, pre nejaké povery o úmrtiach, ale to zvonenie musel počuť aj Tanaka k nim na izbu!) Takže v celku Kenma by mohol povedať, že Kunimi Akira je znesiteľný spoločník a bodka. (Dokonca sa dvakrát pozdravili na intrákovskej chodbe, Kuroo bol taký šťastný, že v ten deň usporiadal malú oslavu na počesť Kenmovho nového kamaráta, našťastie sa Kuroovi nepodarilo dotiahnuť aj Kunimiho. Pretože takú hanbu by neprežil. Kunimi nie je Shouyo, ktorému jeho párty spravila radosť a Kenmovi spôsobila žalúdočné vredy.)

Po čase sa k nim pridal, ešte chudší a vyšší prvák, ktorý si tam chodil čítať komixy a po náročnejších dňoch počúvať len hudbu. Zrovna tohto Kenma poznal už predtým než sa objavil v jeho zemi zasnúbenej. Tento vysoký neborák je Tanakov a Noyov kouhai a Shoyov spolužiak. A áno videl ako ho tí dva magori napadli v strede chodby aby s nimi šiel na mixer. Ono Tsukishima okrem svojej neskutočnej výšky prilákal pohľady aj svojím nie zle vyzerajúcim ja, len škoda, že je sarkastická špina. (Očarenie dievčat opadlo akonáhle otvoril ústa – a o to práve išlo týmto dvom, nech priláka Tsukishima na svoju peknú tváričku dievčatá, ktoré po krátkej debate zistia, že je zmrd a pôjdu si vyplakať svoje uboľené oči na ich pleciach. Ako popravde, keby Tsukishima súhlasí s tým mixerom, tak ten plán by im vyšiel.)

A práve Tsukishima padol Kenmovi do oka, nie ako Souyo, alebo ako nová hra, skôr ako experiment jeho detektívnych lomítko psychologických schopností. Ono je aj sledovanie Tsukihimu a jeho kontakt s ľuďmi vždy neskutočne zaujímavé. Teda nie že by ho sledoval, alebo čosi také, Kenma uprednostňuje pojem zaujímal sa. (Len to znova pripomínam, ak by chcel niekto tvrdiť opak!)

Pretože ako bolo spomenuté vyššie Tsukishima nevie vychádzať s ľuďmi, respektíve sa mu nechce vynakladať úsilie s nimi vychádzať. Preto pravdepodobne sa cíti príjemne v knižnici a v Kenmovej a Kunimiho spoločnosti. A preto je neuveriteľne zaujímavé sledovať jeho správanie sa v spoločnosti ľudí. (Kunimi je na to, ako často vyhľadáva tiché miesta, dosť obľúbený vo svojom ročníku a medzi dievčatami taktiež. Kenma dospel k názoru, že Kunimi si tam naozaj chodí len pospať, neskôr mu on sám prezradil, že jeho spolubývajúci neskutočne chrápe.)

S rovesníkmi je to tak ako si predstavoval. Shouyova hyperaktivita sa nezlučuje s Tsukishimovým postojom k životu, preto ho viac menej ignoruje, ale Kenma bol svedkom Tsukishimového skutočného názoru k Shouyovi. A popravde až po tom incidente v telocvični si začal viac všímať tohto vysokého chlapca. Pretože Shouyov ochranca je vždy kamoš. Aj keď to Shouyo nevidel ale bolo neskutočne pozitívne vidieť ako sa ho Tsukishima zastal pred bandou druhákov smejúcich sa Shouyovej nevýške, aj keď sa zvyčajne tvári, že ho nepozná. (A ak by sa na to Tsukishimu niekto opýtal, ten incident sa nikdy nestal a nie, žiadneho Hinatu nepozná.)

Potom tu bol pehatý chlapec, (neskôr mu ho Shouyo predstavil ako Yamaguchiho) ktorý vždy keď na chodbe zbadal Tsukishimu sa za ním rozbehol s pokrikom „Tsuki!“ Keď bol prvý krát svedkom takéhoto pokriku myslel si, že sa Tsukishima naňho pohŕdavo pozrie a zotrie jednou zo svojich nechaj-ma-na-pokoji hlášok. Keď sa stal presný opak a on odkráčal s chlapcom, ktorému sa ústa nezavreli do kaviarne, ostal Kenma neskutočne prekvapený. Až neskôr mu Shouyo povedal, že Yamaguchi ju Tsukishimov kamoš od nepamäti. (A popravde sám si Yamaguchiho obľúbil.)

Zatiaľ nebol svedkom ako sa správa s Kageyamom, a to môže byť veľmi zaujímavé, už len preto, že Shouyo vraví ako veľmi sa Kageyama na strednej s Tsukishimom hádali a nevedeli si prísť na mená. O to väčšia šou by to mohla byť pretože dotyční spolu bývajú. Vidieť ich spolu je jedným s Kenmových tajných prianí. (Kenma je jednoduchý človek, čo si na daroch – okrem hier – nepotrpí.)

Keď raz šiel s Tsukishimom, Shouyom a Yamaguchim do školskej kaviarni, pretože kapučíno bolo nielen lacné, ale po pridaní 3 kociek cukru aj obstojné, zažil menší šok. Pretože keď ich obsluhoval Sawamura, nebola ružová len jeho zástera ale aj Tsukishima! A nielen to, celkovo sa jeho správanie zmenilo. A vidieť príjemného ba priam až milého Tsukishimu bolo zvláštnym spôsobom zneisťujúce. Ako vždy sú nejaké večné istoty na svete, napríklad, že Zem je guľatá, že po máji príde jún, že Kuroove vlasy si budú vždy robiť čo chcú a že Tsukishima je sarkastická mrcha. Bolo to tak absurdné, že sa musel uštipnúť či sa mu nesníva celá tá situácia. Nakoniec zo Shouya dostal len to, že Tsukishima sa tak k ich bývalému kapitánovi správal odjakživa. Kenma to zaškatulkoval ako stredoškolské poblúznenie, ktoré zjavne pretrváva stále.

Najbrutálnejší moment v tomto jeho nešpehovaní bol príchod Bokuta. Bolo to asi v prvý týždeň, čo sa Tsukishima pridal k ich skupinke povaľačov v knižnici. Akurát sa Kenma rozprával s Shouyom, keď ich zozadu nabral a to doslova nabral, vrieskajúci Bokuto. Po tom ako si vyhodil Shouya na plecia, (ako malé dieťa) zbadal prechádzajúceho a nič netušiaceho Tsukishimu, za ktorým sa pustil (aj s pevne držiacim sa Shoyom) kričiac: „TSUKIIIII PREČO SI MI NEPOVEDAL, ŽE AJ TY SI NA NAŠEJ ŠKOLE!!!!!“ Keby sme to zhrnuli bez detailov a Bokutovho výskoku. Tsukishima zostal privalený s vyrazeným dychom, Shouyo so slabým otrasom mozgu (ten výskok nebol dobrý nápad)  a ani Bokuto sa neobišiel bez zranení. Tsukishima zo seba vydal len: “toto je len jeden z dôvodov prečo.“ A všetci traja šli k školskej doktorke. Bokuto má totiž silu za 5 obyčajných ľudí. Túto teóriu si potvrdzuje od kedy toho chlapca pozná. Naposledy mu Kuroo rozprával ako jemu a Oikawovi Bokuto spravil dieru do stropu.

Bokuto je kategorizovaný v Kenmovom slovníku ako veľmi nebezpečný, drž si odstup a tri výkričníky za tým. To, že sa mu to nie vždy darí je jeho prekliatím, ale keďže sa kamoší s Kuroom sa to inak ani nedá. Ale našťastie Bokuto sa naučil k nemu správať bez zdvíhačiek, obíjmačiek a rozhodne nejemnom tlapkaní po chrbte! Ďakujem pekne, raz mu to vyrazilo dych!

Ako sa vraví, že nekúpite koreničku bez soľničky, tak nedostanete Bokuta bez Akaashiho. Popravde ten chlapec mu vždy liezol na nervy (nemalá skúsenosť na volejbalovom kurte). A tak nebolo prekvapením, že keď Tsukishima poznal jedného, poznal aj druhého. Raz ich zahliadol na obede...a od toho momentu mal podozrenie, že tí dvaja majú spolu románik. Ale Shouyo mu nič nespomínal, čo bolo zvláštne, pretože Shouyo rozpráva veľa o všetkých a o všetkom. Napríklad vie, že Yamaguchi nabral odvahu a pozval Yachi na rande na konci druhého ročníka, že jeho frajerka má doma dve činčily a že plyšák malej Natsu sa stratil na výlete do Kyota. Proste vie všetko, aj veci ktoré nie sú podstatné, ale o nich Shouyo rád rozpráva. A Tsukishimov ľúbostný život, teda nedostatok je Shouyova obľúbená téma, najmä od vtedy od kedy má dievča. (Tak isto aj Kageyamov neexistujúci ľúbostný život a samozrejme volejbal.) Preto bol prekvapený, keď videl tých dvoch na obede v takmer intímnej pozícií. A mohol povedať, že videl ako Akaashi utierať Tsukishimovi ústa servítkou ????? Kde sme, prosím vás?!

Hinata ale tvrdí, že medzi nimi žiaden romantický vzťah nie je, že je to skôr ako pud matky k dieťaťu. Čo tým myslel, zistil Kenma neskôr, zatiaľ ich stále upodozrieval, tým sa mu vysvetloval aj ten Tsukishimov nezáujem o opačné pohlavie. A okrem toho videl na ňom neskutočne veľké množstvo cucflekov ba priam až hryzancov, i keď sa ich snažil vždy skrývať, ale Kenmovmu ostrému zraku nič neunikne! (Nikdy by do Akaashiho nepovedal, že je taký typ človeka! A ani to, že Tsukihsima je typ, ktorému to imponuje.)

Naposledy, keď mali neplánované stretko v knižnici, kde Kunimi doniesol perníčky (ktoré boli naozaj neskutočne dobré, mal by si vypýtať recept, možno mu ich Kuroo upečie, keď ho požiada). Tsukimu spod roláka svietili všetky tie modrinky „lásky“. Lenže, čo bolo zvláštne, zvyčajne po noci strávenej s partnerom by si nemal byť tak neskutočne naštvaný ako, bol on vždy keď došiel tak označkovaný. A teraz bol priam nasratý, až tak, že si nevzal z perníčkov! S Kunimim sa mu stretol pohľad a vedeli, že nech sa deje čokoľvek neprehovoria, pretože by ich Tsukishima pravdepodobne poslal do pekla osobne. Žeby mu Akaashi povedal niečo zákerné? Alebo to bol predrozchodový akt???

Potom ako sa rozišli v knižnici a on sa odhodlal vrátiť na izbu, videl Tsukiho (pretože je to chytľavé! A Tsukishima je príliš dlhé.) s Akaashim, ako ho starší napomína a sklamane nad ním krúti hlavou. Žeby zle znášal rozchod? Keď popri nich však prešiel, počul len tlmené: „Myslel som, že ste s tým už prestali. Ani pre jedného z vás to nie je dobré.“ Bohužiaľ Tsukishimovu odpoveď nezachytil, ale veľmi by ho zaujímala. Pretože týmto sa mu potvrdili len Shouyove slová, že medzi nimi nie je žiaden románik. Tak kto je ten komu Tsukishima toľko dovolí?

Zdá sa, že niekde pri sledovaní stratil kus skladačky.

O pár dní neskôr...

Ako sa Kenma s Tsukishimom poberali z knižnice, stretli Kuroa. Kenma len zaťal zuby a čakal to hrozné, "Kenma, ty si si našiel nového kamaráta?! To je úžasné, som na teba tak pyšný!!!", pretože Kuroo tvorí 40% Kenmových problémov. 

O chvíľku na to, keď Kuroo prehovoril by bol radšej keby tá rekacia príde, pretože Kuroo bol celý červený v tvári, zreničky nebezpečne rozšírené a trasúcim prstom ukazoval na zamračeného a nechápavého Tsukishimu.

Kuroo si pravdepodobne vybral najhoršiu možnú osobu, do ktorej sa mohol zaľúbiť.

Shit.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.