Choď na obsah Choď na menu
 


Môžem ťa milovať?

30. 10. 2011
Samota, zúfalstvo, hnev. Nič iné človek ako ja necíti. Prečo sa to muselo stať mne? A ešte horšie, prečo si museli vybrať zrovna mňa? Neubehol deň aby som si nekládol tieto a podobne orientované otázky. Otázky bez odpovedí...
Popravde, neviem, či chcem vedieť odpovede. Pretože teraz, po dlhom čase, cítim isté chvenie, ktoré nemá nič spoločné s odporom k dávno vykonaným skutkom alebo novou misiou, pri ktorej opäť padne niekoľko nevinných...mojou rukou.
Nie to chvenie, nemá ani nič spoločné so zvrátenou radosťou na deň, keď ma zabije nii-chan. Ako vravím, je to celkom iný druh chvenia. Ale o to príjemnejší.
Prvý raz som si ho naplno uvedomil, keď po salve nadávok na moju adresu sa na tých istých ústach objavil aj malý úsmev. A vtedy som si povedal, že ho chcem vidieť častejšie. Tak som zámerne vyhľadával spoločnosť mladučkého samozvaného umelca s nejasnou predstavou o čom je vlastne náš svet. S počiatočným priečením, pár väčších i menších explózii prijal moju pozornosť. Pretože vo svete shinobi, kde je istý jedine koniec, je akýkoľvek iný cit než vraždiaci inštinkt vzácny a žiadaný.
A to je to, čo sa ťa chcem spýtať.
Teraz, keď sledujeme západ slnka, ktorý ty so svojím pokriveným vnímaním umenia berieš ako najskvostnejší výbuch, ktorý o chvíľku zmizne a ty mi po mnohých urážkach dovolíš držať tvoju ruku, konečne zlomím to krásne ticho.
"Môžem..." už prvým slovom pritiahnem tvoju pozornosť, je pravda, že veľa toho nenahovorím. "ťa milovať?" cítim ako sa tvoja ruka v tej mojej trhne, pravdepodobne na mňa nechápavo vyvaľuješ oči a možno, ale len možno sa ja rozkošne červenáš. Neoverím si svoje teórie, nechám ťa premýšľať. Netrvá to dlho, keď tvoja ruka jemne ochabne, pohľad opäť uprieš na červené nebo a jediné, čo odpovieš je nezrozumiteľné lež súhlasné mrmlanie.
A kupodivu je mi takáto odpoveď najmilšia.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Sugoi O.O

(Aki-chan (http://aki-blog.webnode.cz/), 19. 1. 2012 23:44)

To už je aké krásne? Totálne epicky napísané. Dokonalé! Možno len trochu krátke, ale aj tak úžasne napísané :)